O PRAHAha COMEDY FESTIVALU


Organizace festivalu

PRAHAha je mezinárodní festival komedie pořádaný Nadačním fondem Comedy in Prague, který je neziskovou organizací založenou v souladu s právními předpisy v České republice.


Naše mise

Naším cílem je vytvořit prostor s atmosférou plnou humoru pro setkávání lidí a umělců z různých zemí a kultur, bez ohledu na jejich věk nebo sociální postavení, a dosáhnout tak prostřednictvím novodobých forem humoru jejich vzájemné interakce.


Mezinárodní humor

Na pódiu se představí více jak 50 komiků z 12 zemí, kteří vystoupí ve třech jazycích (v češtině, němčině, angličtině).

Myšlenka o pořádání Comedy festivalu PRAHAha se zrodila v hlavách třech stejně smýšlejících přátel, kteří navštívili představení komedie v Praze. V sále sedělo 150 diváků, kteří se téměř hodinu a půl nepřetržitě smáli. Tato zkušenost spoluzakladatele Nadační fondu Comedy in Prague velice příjemně zasáhla. Krátce po skončení představení začali diskutovat o možných způsobech, jak vnést více humoru a zábavy do společnosti. Po několika hodinách intenzivních debat došli k rozhodnutí, že založí neziskový nadační fond, který by umožnil pořádání festivalu komedie v Praze, kde momentálně žijí.

 

PRAHAha - Originální název festivalu! Jako komik hodnotím vždy kladně povedenou slovní hříčku.

Festival si klade za cíl vytvořit prostor s atmosférou plnou humoru pro kulturní výměnu ve třech jazycích, a to konkrétně v angličtině, němčině a češtině, který umožní setkávání umělců s jejich fanoušky (jak novými, tak skalními) z celého světa a zprostředkuje výměnu jejich zkušeností a dovedností v této oblasti. Podle jednoho ze zakladatelů nadačního fondu není totiž dobrého humoru na světě nikdy dost.

 

Jen o pár týdnů později byl na světě originální název festivalu, založený nadační fond pro pořádání festivalu a utvořená parta nadšenců, která se ihned pustila do práce, aby nashromáždila informace nezbytné pro organizaci festivalu. Po pár měsících intenzivní práce se dostavily první výsledky jejich snažení; více jak 50 umělců přislíbilo svou účast na festivalu, vznikla webová festivalová stránka, byly zajištěny prostory a posílena aktivita na sociálních médiích. Bylo samozřejmě nutné vykonat i další aktivity, které zajistí nově vzniklému Mezinárodnímu komediálního festivalu PRAHAha kýžený úspěch.

 

K přehledu umělců

Více jak 50 umělců ve 3 jazycích prezentuje svůj jedinečný styl a techniku umění. Na své si musí přijít každý.
Komici

TÝM PRAHAha FESTIVALU

GENERAL PARTNERS

THIS SHOW IS SOLD OUT | TOTO PŘEDSTAVENÍ JE VYPRODÁNO | DIESE VORSTELLUNG IST AUSVERKAUFT